Cerrahisiz göz çevresi-yüz gençleştirme işlemleri

  • MİKROİĞNELEME-MEZOTERAPİ
  • BOTİLİNUM TOKSİNİ ENJEKSİYONLARI
  • DERMAL HYALÜRONİK ASİT DOLGU ENJEKSİYONLARI
  • PLAZMA ENERJİSİ İLE CİLT YENİLEME İŞLEMİ (Plasma Lifting)
 

 MİKRO - İĞNELEME

MİKROİĞNELEME İŞLEMİ ÖNCESİNDE:
Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaç almayınız.  Vitamin E, Omega 3, gingko biloba, zerdeçal, zencefil içeren takviyeleri, yeşil çayı, Retin-A, Retinol, Vitamin A kremlerini 3 gün önceden kesiniz.  Solaryuma girmeyiniz, yüzünüze ağda, epilasyon vb. işlem yaptırmayınız. İşlemden sonra kullanacağınız temizleme ve bakım ürünlerini, güneş koruma kremini önceden alınız ve yanınızda getiriniz. (Marka önerileri yapılacaktır) Randevunuza makyajsız ve topikal anestezi için yarım saat erken geliniz.

MİKROİĞNELEME İŞLEMİ SONRASINDA:
Bu işlem sırasında, bir yandan da cildinizin hemen altına, sizin için seçilen uygun mezoterapi kokteylleri uygulanmış olacaktır. Cildiniz işlem sonrasında kızarık, gergin, hassas ve kuru olacaktır. Göz kapakları ve çevresinde şişlik buna eşlik edebilecektir. Hafif bir yanma hissi olacaktır, buzlukta soğutulmuş temiz tülbentle aralıklı olarak soğuk uygulanabilir.

İşlemin yapıldığı gün yüzünüzü yıkamayınız. Gecesinde ılık bir duş altında yüzünüzü yıkayarak hafif masajla temizleyiniz. Hassas ciltler için önerilen nemlendirici bakım kremini ince tabaka halinde uygulayınız.

24 saat sonra makyaj yapabilirsiniz, fakat mümkünse yapmayınız ve sadece önerilen hassas nemlendirici bakım kremlerini kullanınız, güneşe çıkmayınız. Daha sonra makyaj yapabilirsiniz. Makyaj temizliği için sadece önerilen hassas temizleme solüsyonunu kullanınız.

Cildinizde birkaç gün boyunca ince yüzeysel soyulma olması beklenen bir durumdur.

Cildinizin görünümü normalleşene kadar (3-5 gün) aşırı terlemeye neden olacak sporları yapmayınız, sıcak banyo ve saunaya, havuza girmeyiniz. 2 hafta boyunca cildinize başka bir uygulama-işlem yaptırmayınız. Önerilen hassas cilt temizleyici ve kremlere ek olarak; yüksek koruma faktörlü (25-30 veya daha fazla) nemlendiriciyi 4 hafta boyunca düzenli olarak kullanınız. Erkekler 3. gün tıraş olabilirler. (Marka önerileri yapılacaktır)

 

 BOTİLİNUM TOKSİNİ

BOTİLİNUM TOKSİN UYGULAMA İŞLEMİ ÖNCESİNDE:
Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaç almayınız. Antienflamatuar -ağrı kesici almayınız.

Vitamin E, Omega 3, gingko biloba, zerdeçal, zencefil içeren takviyeleri, yeşil çayı kesiniz. Retin-A, Retinol, Vitamin A kremlerini 3 gün önceden kesiniz.

Solaryuma girmeyiniz, yüzünüze ağda, epilasyon vb. işlem yaptırmayınız.

Randevunuza makyajsız ve topikal anestezi için yarım saat erken geliniz.

BOTİLİNUM TOKSİN UYGULAMA İŞLEMİ SONRASINDA:
Enjeksiyon bölgelerinde kızarıklık birkaç saat sürebilir.

Enjeksiyon bölgelerine dokunmayınız, masaj yapmayınız.

6 saat süreyle uyumayınız, yüzüstü yatmayınız.

24 saat ağır fiziksel aktivite yapmayınız, alkol almayınız.

Enjeksiyon bölgelerinde hafif morarma oluşabilir, bunu engellemek ve yok olmasını hızlandırmak için göze kaçmamasına dikkat ederek kullanabileceğiniz krem önerileri: (MARKA BELİRTİLECEKTİR)

 

 DERMAL DOLGU

DERMAL DOLGU ENJEKSİYONU İŞLEMİ ÖNCESİNDE:
Dolgu işleminizi önemli bir sosyal katılımdan en az 2 hafta önce yaptırınız. Çünkü hyalüronik asit içeren dolgular iki hafta içinde son şeklini alır. Kan sulandırıcı ilaçlar, takviyeler ve gıdaları, antienflamatuar ilaçları en az 3 gün önceden kesiniz. Yüzünüze mikroiğneleme, mezoterapi ve veya Botox yapılacaksa bu işlemleri de dolgudan 2 hafta önce yaptırmanız daha uygun olur. Aynı şekilde, yüzünüze dolgu yaptırdıysanız ardından başka bir işlem yaptırmak için 2-3 hafta beklemek idealdir.

Dolgu işlemi iğne veya yuvarlak uçlu kanülle yapılır, işlem öncesi iğne veya yüzeysel kremlerle anestezi sağlanır. Dolgu materyalinin kendi içeriğinde de uyuşturucu ajan bulunur, dolayısı ile dolgu işlemleri nispeten ağrısız işlemlerdir.

Randevunuza makyajsız ve topikal/lokal anestezi için yarım saat erken geliniz.

DERMAL DOLGU İŞLEMİ SONRASINDA:
Dolgu maddesi enjeksiyonu ilk yapıldığında, elde edilecek dolgunluğun 2 hafta içinde yavaş yavaş gelişmesi beklendiği için işlemden hemen sonraki görünüm sonucu göstermez.

Dolgu yapıldıktan sonra yapılan bölgeye dokunmayınız. Masaj yapmayınız.

İlk 24 saat ağır sporlar ve yüzmeden kaçınınız, alkol almayınız, güneşe çıkmayınız.

Ertesi gün makyaj yapabilirsiniz.

Dolgunun son halini tespit etmek, gerekirse ufak rötuşlar yapabilmek için kontrolünüz 2 – 3 hafta sonrası için planlanacaktır.

 

 PLAZMA LIFTING

PlasM® PAZMA ENERJİSİ İLE İŞLEM ÖNCESİNDE:
Plazma enerjisi elektrik enerjisi değildir. PlasM®, mikro-plazma teknolojisini mikro-çipler aracılığıyla kullanır. Cihazın iğnesi deri yüzeyine belli miktarda yaklaştığında deri yüzeyi ve iğne ucu arasındaki atmosferik gazları iyonize ederek bir patlama (plazma enerjisi) ortaya çıkarır. Bu enerji arkı, derinin en üst katmanındaki hücre sırasını süblime eder; yani direkt olarak katı halden gaz haline çevirir. Cilt yüzeyinde bu etki sonucunda kırışıklıklar düzelir veya derinliği azalır. Plazma enerjisi sadece uygulanan milimetrik alanda kalır, çevre dokulara ısı ve/veya enerji yayılmaz. Bu nedenlerle göz çevresinde güvenle kullanılabilir. (Göz kenarındaki çizgiler, göz kapağındaki deri katlantıları, göz kapağındaki beyaz ve sarı lezyonlar, lekeler, benler, yara izleri, dövmeler)

Plazma enerjisi ile işlemin 1 hafta öncesinden başlayarak her gün güneş koruma kremi kullanmanız faydalı olur. Eğer sık sık uçuk çıkarıyorsanız koruyucu tedavi başlanmalıdır. İşlem öncesi antihistaminik alınabilir. Her çeşit Vitamin A ilacı ve kremi 3 ay önceden kesilmelidir.

PlasM® PAZMA ENERJİSİ İLE İŞLEM SONRASINDA:
İşlemden hemen sonra işlem yapılan bölge kızarık ve şiş olacaktır. İşlem noktaları koyu renkli benekler gibi görünebilir, şişlik artarak 72 saat boyunca devam edebilir. Bu süreçte yumuşak bir tülbentle kuru-soğuk kompresler işe yarar. Ciltteki renk değişikliği ve kabuklanmalar yavaş yavaş yerini taze cilde terk edecektir. Bu sürede:

İlk 48 saat işlem uygulanmış bölgeyi yıkamayınız, üzerini kapatmayınız, makyaj yapmayınız.

İlk hafta kabuklanmaları hiçbir şekilde soymayınız, sadece PH nötr bir sabun kullanabilirsiniz, sadece önerilen kremi uygulayınız.

Dört hafta güneşe veya sıcağa maruz kalmayınız. Güneş koruyucusunu her gün kullanınız. Tedaviden sonraki günlerde cildin yapısındaki kollajen denatürasyonu sonrasında ilk haftadan itibaren yeni kollajen oluşumu başlar, 4 hafta içinde ciltte yeniden yapılanma gerçekleşir.

 

Web Tasarım